Notes elektroniczny ReMarkable 2

Niniejsza prezentacja dotyczy bardzo ciekawego urządzenia, które jest często wykorzystywane w naszej firmie podczas spotkań biznesowych. Urządzeniem tym jest notes elektroniczny ReMarkable 2. Do jego krótkiego opisu skłonili nas Klienci, którzy wykazali duże zainteresowanie tym elektronicznym notesem podczas spotkań. Krótkie podsumowanie oraz opinię przedstawiamy poniżej.

ReMarkable 2 czyli notes elektroniczny – nasza opinia

Głównym zamysłem nabycia ReMarkable 2 było pozbycie się kartek i notesów papierowych na rzecz czegoś co będzie równie wygodne podczas sporządzania notatek a przy okazji wyeliminuje problem gubienia zapisanych kartek czy braku dostępności do notatek z każdego miejsca. Notorycznym kłopotem były zapiski pozostawione w biurze i nagła potrzeba wglądu do nich spoza biura. Elektroniczny notes wyeliminował ten problem w naszej firmie.

Sporządzając notatki podczas spotkania mamy wrażenie, że piszemy po standardowym papierze a wszystko zapisuje się w chmurze i jest automatycznie dostępne na komputerze, tablecie czy smartfonie. Dzięki temu mamy do wszystkiego wgląd w każdym momencie. Notes posiada wiele przydatnych szablonów oraz zamianę tekstu pisanego w „komputerowy”. Często wykorzystujemy także udostępnianie ręcznych notatek na dużym ekranie (telewizorze w salce konferencyjnej), który pełni wtedy rolę flipcharta. Samo urządzenie jest bardzo eleganckie i dobrze prezentuje się na spotkaniach. Notes pełni również rolę czytnika e-booków, natomiast jeżeli chodzi o baterię – trzyma kilkanaście dni.

Ile kosztuje ReMarkable 2? Cena poniżej

Tablet ReMarkable 2 będący notesem elektronicznym oraz przy okazji czytnikiem e-booków kosztuje na dzień pisania tego artykułu 399 Euro. Do urządzenia można dokupić markery oraz etui (np. skórzane, które widzisz na zdjęciach powyżej). Ceny tych elementów są zróżnicowane, więc najlepiej sprawdzić je na stronie producenta. Na zakup oczywiście wzięliśmy fakturę VAT, więc koszt zakupu został obniżony o odliczenia podatkowe.

Gdzie kupić oraz kod zniżkowy na ReMarkable 2

Urządzenie można kupić jedynie na stronie producenta (sklep ReMarkable), czas otrzymania przesyłki wynosi kilka dni. W Polsce czasem można znaleźć używane pojedyncze sztuki na Allegro czy OLX lub Amazon ale w sklepach internetowych lub w porównywarkach typu Ceneo lub Skąpiec niestety nie ma tych urządzeń.

Producentem jest firma norweska, przesyłka do nas dotarła kurierem DHL. Czas oczekiwania na przesyłkę wyniósł dokładnie 4 dni robocze.